Leofryk

służbista, formalista, biurokrata

Description:

(…) Chudy urzędnik z blizną na skroni siedział przy stole z lakierowanego drewna, oświetlany przez spiżowe kaganki zwisające z poczerniałych od dymu murów. Było w mężczyźnie coś, co sprawiało, że jego zajęcie wyglądało groteskowo. Gęsie pióro skrzypiało na stronicach opasłej księgi wielkości niziołka, zapisując imiona przybyszy i opuszczających twierdzę tłustym gryzmołem. Przez wielką sklepioną bramę między zmierzchem a północą przechodziło niewielu ludzi, szli prędkim krokiem i w milczeniu, a ich liczba zmniejszała się wraz z upływem czasu. Bohaterowie tej opowieści byli ostatnimi wchodzącymi.

- Poproszę każdego z was o imię. Jaki jest wasz powód pobytu? – Zapytał z tak beznamiętną monotonią, że aż się wzdrygnęli. Brzmiał jak głuchy ton dzwonu świątynnego. Dwóch zakutych w stal wartowników stojących obok było gotowych do eskorty nowych śmiałków, a ich piki na wszelki wypadek były przygotowane do zaoferowania krwawszej alternatywy powitania. (…)

(…) Na bramie zatrzymał ich niewesoły urzędnik. Jego ton był tak spokojny, że przez moment Rottis zastanawiał się czy ten człowiek żyje, czy może jest tylko ożywionym trupem.

W sumie niewielka różnica w przypadku urzędnika, pomyślał i podszedł bliżej, gdy nadeszła jego kolej na odpowiedź.(…)

Bio:

Leofryk

Lastinn.info: [D&D 5] Keep on the Borderlands clutterbane